Spíkri & umelci

Gene Kogan
Spíker

Gene Kogan [USA]

Gene je umelec a programátor, ktorý sa zaujíma o generatívne systémy, informatiku a softvéry pre kreativitu a umeleckú tvorbu. Gene inicioval ml4a, publikáciu, ktorá popularizuje machine learning. Na #atconf povie o použití AI v kreatíve a na #atdays prinesie aj svetovo preslávený workshop Machine Learning for Artists.

Martin Jan Stránsky
Spíker

Martin Jan Stránský [CZ]

Prednáša a je primárom neurológie na Yale University. Po ’89 založil Polikliniku na Národní v Prahe, bol poradcom významných politikov, angažoval sa v občianskej spoločnosti. Špecializuje sa na neurofyziologickú funkciu mozgu, skúma vplyvy technológií na ľudský mozog – o tom bude aj jeho prednáška na #atconf.

Spíker

Merav Oren [IL]

Jedna zo 100 najvplyvnejších ľudí v izraelskom hi-tech, podnikateľka Merav Oren založila v Tel Avive centrum pre podnikateľky a startupy vedené ženami WMN. Taktiež založila Open Restaurants, globálny festival spájajúci kulninárstvo s technológiami a inováciami. Počas #atdays povie o tom, ako AI a machine learning ovplyvňujú star-upy, biznisy a ich riešenia.

Spíker

Peter Matúš [SK]

Peter Matúš je členom predstavenstva Tatra banky, kde je zodpovedný za oblasť riadenia retailového bankovníctva. Na #atconf priblíži, ako umelá inteligencia mení finančný sektor a ako Tatra banka vidí príležitosti jej využitia v klientskej a internej sfére bankovníctva.

Spíker

Filip Ruisl [SK/HU]

Filip sa venuje digitálnemu designu a multimediálnym presahom, ale aj hudbe a sound dizajnu. Momentálne pôsobí ako interaction designer v labe Kitchen Budapest. Študoval na VŠVU v ateliéri MediaLab u Jána Šicka. Filip bude na #atconf hovoriť o VR/AI inštalácii Training 2038 a umelej inteligencii zodpovednej za rozhodovanie.

Spíker

Adi Zamir [IL]

Adi je podnikateľka, CEO a zakladateľka start-upu Pink Of View – prvého personalizovaného prediktívneho indikátora v oblasti rizika rakoviny prsníka, ktorý je riadený AI & machine learning. Adi je tiež spoluzakladateľkou WMN, centra pre ženy-podnikateľky. V Košiciach sa Adi podelí o svoje know-how na príklade svojho úspešného startupu.

Karol Piekarski
Spíker

Karol Piekarski [PL]

Programový riaditeľ Medialab Katowice. Vedie interdisciplinárne projekty zamerané na spracovanie a vizualizáciu dát. Doktorát získal prácou o znižovaní informačného preťaženia na internete. Na #atconf povie o tom, ako sa dnes už ani humanisti neboja zašpiniť ruky kódom.

Uri Aviv Art & Tech Days 2018
Spíker

Uri Aviv [IL]

Umelecký riaditeľ, konzultant a sci-fi evanjelista. Zakladateľ festivalu Utopia, filmový koordinátor pre izraelské Ministerstvo kultúry. Uri na #atconf povie o úlohe AI v médiách, kultúre a spoločnosti: je AI deštruktívnym prvkom, alebo len fenomén, ktorý odvádza pozornosť od podstatného?

Spíker

Mária Virčíková [SK]

Máriu fascinuje machine learning, dizajn, robotika, psychológia, herné technológie, neuroveda a podnikanie. Je spoluzakladateľkou spoločnosti MATSUKO, ktorá vyvíja 3D Telepresence – technológiu zmiešanej reality, umožňujúcu face-to-face interakciu prenosom živých obrazov ľudí ako 3D hologramov.

Moderátor

Barbora Ruščin [SK]

Barbora pracuje na pozícii Senior Employer Brand Consultant pre Deutsche Telekom, kde využíva svoje nadobudnuté skúsenosti z oblasti marketingu, komunikácie, IT a HR. Jej vášňou je dizajn a kultúra a ich dopad na kľúčové hodnoty v “360 brand experience” (napríklad zanietenosť zamestnanca či spokojnosť zákazníka).

Jamie Lee Tabačka Kulturfabrik
Umelec

Memoryhouse│Jamie Lee [AU] & Stanislav Dobák [SK]

Memoryhouse je interdisciplinárny kolektív pracujúci s novými médiami. Jamie a Stanislav sú tanečníci, ktorí využívajú pohyb vo fúzii s novými médiami. Rozprávajú telom a skúmajú využitie energie, emócií a telesnosti. Ich performancia Dis-ease bude súčasťou Art & Tech Night.

Umelec

Kabal & Achab

Toto notorické DJ duo z si toho odohralo spolu dosť – roky spoločne s djkou Naďou organizujú akcie pod hlavičkou Counterpoint, kde vždy kládli dôraz na prudko pestrý a tanečný klubový zvuk. Rozumej techno, house, electro, acid, ebm, italo disko, belgian new beat a iné poklady, ktoré môžu byť staršie ako vy, a tie prekladajú aktuálnym zvukom klubových podzemí a pivničiek.

Audiovizuálny umelec Ofer Smilansky
Umelec

Ofer Smilansky [IL]

Ofer Smilansky je audiovizuálny umelec, ktorý komponuje elektronickú hudbu a prostredníctvom živých performance ju obohacuje o spontánnu tvorbu. Pracuje najmä na interakcii zvuku a svetla, čím výrazne mení samotný priestor aj divácky zážitok. Na #atdays mu bude patriť piatková noc v Tabačke.

Luis Fernandes
Umelec

Luis Fernandes [PT]

Luis je výkonným producentom Canal 180, mediálnej platformy a komunity tvorcov pracujúcich s digitálnym umením a v kreatívnom priemysle. Spoluzaložil Oporto Laboratory of Architecture and Design, bol kurátorom festivalu Get Set. V Košiciach Luis povedie workshop o cross-media marketingu.

Spíker

Mladý pes [SK]

Nezisková organizácia Mladý pes, to je Ľubica Drangová a Matej Fandl. Milujúc umenie, technológie a nové možnosti, ktoré stret týchto svetov prináša, zaujal Ľubicu v roku 2010 natoľko, že sa mu odvtedy naplno venuje. Matej sa zaujíma o umelú inteligenciu, prirodzené rozhrania, multi-agent modelovanie a počítačové videnie. Počas #atdays povedú workshop zameraný na vizualizáciu dát.

Spíker

Krzysztof Pampuch [PL]

Krzysztof má vášeň pre využívanie dát a algoritmov v riešeniach komplených problémov. Vyštudoval automatizáciu a robotiku, je dátovým expertom vo finančnom sektore a spolupracuje aj s Medialab Katowice, ktorému pomáha zavádzať prvky AI do výskumu kultúry. Na workshope účastníkov naučí vytovriť si svoj prvý machine learning model.

Umelec

Stanislav Dobák [SK]

Tanečník, choreograf, absolvent P.A.R.T.S. (BE), fotograf, kameraman, spoluzakladateľ a umelecký riaditeľ Memoryhouse Productions. Inšpirovaný pohybovými princípmi tanečníka Salva Sanchis z Rosas (BE), počas #atdays povedie pohybový workshop zamerný na technické a improvizačné zručnosti.

Matej Mazák
Umelec

Matej Mazák [SK]

Matej je animátor, ilustrátor a ako o sebe tvrdí, profesionálny prokrastinátor. Živí sa ako potulný animátor pracujúci na slovenských večerníčkoch. Momentálne pomáha s animovaním rozprávky Websterovci. Na #atdays povedie detský workshop stop motion animácie Art & Tech Kids.

Peter Konečný ATDays
Spíker

Peter Konečný [SK]

Filmový teoretik, kritik, dramaturg, šéfredaktor a zakladateľ najčítanejšieho slovenského filmového portálu Kinema.sk. Publikuje v médiách SME, .týždeň, Blokbaster, spolupracuje s Rádiom_FM a Rádiom Slovensko, kinom Mladosť. Na jeho prednáške sa dozviete, ako umelá inteligencia ovplyvnila dejiny filmu.

Forma
Umelec

Forma [CZ]

České zoskupenie zvukových umelcov a hudobníkov tvoriace live hudobný doprovod ku kultovým filmom minulého storočia. Forma je rozhodne prekvapivý, jedinečný umelecký zážitok. Do kina Úsmev prídu zahrať v utorok v rámci Dní aktuálnych audio-vizuálnych stretnutí (DAAVS). 

David Koronczi
Umelec

Dávid Koronczi [SK]

Spoluzakladateľ vizuálneho inkubátora Pinchof_ či novoľavicového kritického mesačníka Kapitál. Vo svojej tvorbe hľadá prekrytie poetiky a politiky a nové svety pre človeka i neživú prírodu. Dávid bude vystavovať Sebecké Ja(á) vo foyer Východoslovenskej gelérie.

Richard Janeček
Umelec

Richard Janeček [SK]

Richard je multimediálny umelec tvoriaci videá pomocou programu určeného k tvorbe počítačových hier. Jeho absurdné snímky pracujú s jazykom, časom, identitou, ale i pátosom a humorom. Richard otvorí výstavu Do you remember the sunshine? vo VUNU Gallery.

Dead Janitor
Umelec

Dead Janitor [SK]

Projekt Dead Janitor vznikol ako boj s nespavosťou. Rozpadnutý post-industriál, klinické beaty, hypno polyrytmy. Takto by sa dala charakterizovať hudba Braňa Findrika, v ktorej sa preplietajú melodické štruktúry s oscilujúcimi sub-basmi a záhadnými artefaktmi. Dead Janitor  v Synagóge otvorí AV šou The Ills & sedemminut.

Sevenminutes
Umelec

sedemminut [SK]

Róbert Farkaš je svetelný dizajnér. Venuje sa aj VJingu, mappingu a fotografii. Svetlu rozumie a jeho účel, fyzikalitu, krásu a výpovednú hodnotu využíva vo vlastnej tvorbe, čím spája art & tech. Sedemminut zasvieti melancholickým melódiám od The Ills v starej synagóge. 

The Ills
Umelec

The Ills [SK]

Známy Clash magazín o nich hovorí ako o delikátnych a jemných, temných a chaotických. „Sú kapelou, ktorá má svoje miesto hneď veľa Explosions In The Sky alebo Mogwai“. Časopis .týždeň ich nazýva diamantom slovenskej hudby. V priestoroch starej synagógy zahrajú vskutku špeciálny koncert. 

 

Game Days

Patryk Grzsescuk [PL]

Patryk je marketingovým riaditeľom vývojového štúdia 11bit. Zameriava sa na herný marketing a digitálnu komunikáciu. Je zanieteným hráčom už 25 rokov a pracuje v oblasti budovania brandu a marketingu. Verí, že hry sú novým komunikačným jazykom a preto by mali byť využité na vypovedanie zaujímavých príbehov. V tíme štúdia 11bit bol zodpovedný za kreatívnu stratégiu pre kampaň pre This War of Mine, Beat Cop a Frostpunk. Mimo pracovnej doby rád čmára a kreslí príbehy.

Game Days

Michal Ferko [SK]

Michal je Games Lab Master v Butterfly Effect. Okrem toho od roka 2013 učí tvorbu hier a programovanie v Unity. 2 roky robil s tímom na hre Spacetris. Teraz pôsobí aj ako Unity mentor v PowerPlay Studio.

Game Days

Štefan Pavelka

Štefan je CEO spoločnosti Cypronia – indie vývojárskeho štúdia z Michaloviec. Počas rokov pôsobeia v hernom priemysle bol ako producent a lead designer zodpovedný za viac ako 40 hier pre PC a herné konzoly.

Game Days

Filip Fischer [SK]

Počas 15tich rokov v biznise spoluzakladal Pixelfederation, SGDA, Game Dev Hub a herné štúdio Charged Monkey, ktoré vedie ako CEO štvrtý rok na ceste za úspechom. Po rokoch mu najviac vŕta hlavou otázka: Ako vzniká úspešná hra?

Game Days

Tomáš Danay [SK]

Animátor, režisér a expert pre technológiu snímania pohybu. Je absolventom VŠMU v odbore animácia, držiteľom ocenenia Najlepší animovaný film Áčko 2014, kreatívneho bonusu Igric 2014 a druhého miesta v kategórii animovaných filmov na MFF v Tel Avive. V súčasnosti vyučuje počítačovú animáciu na UAT v Bratislave. Pracoval v NBA 2k16 ako supervízor pre facial motion capture, v súčasnosti je animation lead v Bluefaces.

Game Days

Ľubomír Timko [SK]

CEO hernej spoločnosti Rembrosoft a 3D lead v Blue Faces. Od roku 2007 pracuje ako 2D a 3D grafik. Odvtedy pracoval na projektoch pre klientov ako Microsoft, UPC alebo YIT. Okrem toho navrhuje a vyrába mobilné hry. V roku 2017 ukončil štúdium vizuálnych efektov na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

Game Days

Jan Kadanec [SK]

Jan je Creative Audio Director v spoločnosti Grand Beats Production. Jeho špecializácia v elektrotechnike aj zvukovom dizajne mu umožňuje ponímať umeleckú aj technologickú stránku  tvorby zvuku. Jeho prednáška sa zameria na dôležitosť zvuku vo videohrách.

Game Days

Marek Ježo [SK]

Marek je managing partner v BLUE FACES vfx štúdiu. Má magisterský titul v oblasti automatizácie a doktorát z vizuálnych efektov. Manažuje VFX tímy až 40 umelcov pre desiatky filmov Hollywoodu (niektoré nominované na Oscara) a viac než 100 reklám. Vyučuje vizuálne efekty na VŠMU, kde vychováva mladú generáciu talentovaných špecialistov.

Game Days

Michal Ivan [SK]

Ilustrátor a dizajnér. Michal pracuje v hernom priemysle od roku 2003. Spolupracoval na mnohých medzinárodných projektoch ako concept artist, ilustrátor a art director. Medzi jeho klientov patria spoločnosti ako Riot Games, Blizzard Entertainment, Ubisoft a mnoho ďalších. V súčasnosti pracuje pre concept art štúdio SIXMOREVODKA so sídlom v Berlíne.

Game Days

Ivan Kozmon [SK]

Ivan je dizajnér, animátor, spisovateľ a producent z bratislavského indie štúdia Doublequote Studio, ktoré v súčasnosti pracuje na ručne kreslenom spaghetti westerne Blood Will be Spilled.

Game Days

Mikuláš Podprocký [SK]

Absolvoval sochárstvo na KVUaI, TU v Košiciach. Od roku 2002 tvorí umelecké vizuály pre videohry. Podieľal sa na projektoch ako Mafia 2, Top spin 4, Mafia 3 a nedávno Kráľovstvo: Deliverance

Game Days

Martin Pavelek [SK]

Martin je investor a nadšenec so zázemím v oblasti finančného riadenia a vývoja mobilných aplikácií. Po úspešnej kampani na Kickstarteri sa mu spolu so svojím tímom podarilo vydať jednu z najlepších 3D puzzle adventúr v app stores.

Game Days

Peter Nagy [SK]

Peter je CEO a Creative Director v spoločnostiach Games Farm a Grindstone. Vytvoril a vydal vyše 20 videohier u vydavateľov pre PC a konzoly na celom svete. Je aktívnym členom Slovak Game Developers Association. Organizuje mesačné meetupy developerov v Košiciach, čím vytvára podmienky pre výmenu skúseností medzi hernými vývojármi.

Game Days

Jakub Trančík [SK]

Jakub je senior analytik a vedie tím Game Growth v slovenskej firme Cellense. V Cellense bol pri spolupráci so štúdiami ako Fingersoft, Boombit, Frogmind (v partnerstve so Supercell), Housemarque, Keen Software House, či Madfinger Games.